Haber

Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonlukların tescilini hatırlattı

Fenerbahçe, 1959 öncesi kazandığı şampiyonlukların tescili için resmi başvurunun üzerinden 2 yıl geçtiğini belirten bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe, 2 yıl önce 1959 öncesi kazandıkları şampiyonluklarla ilgili taleplerine ilişkin açıklama yaparak Türkiye Futbol Federasyonu’na bir hatırlatma açıklaması yaptı. Sarı lacivertliler internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

İlgili Makaleler

“Bugün, şanlı tarihimizin yazılmasında payı olan tüm efsanelerimizin emeklerine sahip çıkmak için hak arama adımını attığımız günden bu yana tam 2 yıl geçti. 730 gün önce, 6 Mart 2021’de milli şampiyonalarımız, 1959’dan önce kazandık tescillendi ve Türkiye Futbol Federasyonu kayıtları tescillendi.Şampiyonluklarımızın eklenmesinden doğan diğer taleplerimizin karşılanması için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurumuzun büyük önem taşıdığını bir kez daha ifade ediyoruz.

Kuruluş tarihi 1923 olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun milli statüde oynayarak kazandığı 9 şampiyonluğumuzun Türk futbol tarihine ve Cumhuriyet tarihine sahip çıkmak anlamına geldiğini ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihi bir sorumluluğu olduğunu hatırlatırız. bu nokta. Kurumlarda süreklilik ve istikrarın olması gerektiğini göz önünde bulundurarak, TFF’ye misyon ve sorumluluklarını son kez hatırlatmak için başvurumuzu yinelediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız; Her ne olursa olsun haklı davamızın peşinden gideceğimizi, sonuna kadar aynı kararlılıkla hakkımızı aramaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz.

İlgililer ve tüm kamuoyu bilmelidir ki; Kişisel yorum, görüş ve ön yargılarla bu bahis bitirilemez, asırlık tarihin gerçekleri asla göz ardı edilemez.” – İSTANBUL

haber-cayirova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu