Haber

Ömer Faruk Yurtseven: Turnuvanın en iyi takımlarından biri olmak istiyoruz

Milli basketbolcu Ömer Faruk Yurtseven, FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası C Division ilk maçında oynayacakları İzlanda maçı öncesi turnuvanın en iyi kadrolarından biri olmak istediklerini söyledi.

A Milli Erkek Basketbol Grubu, İstanbul’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIBA ​​Olimpiyat Elemeleri Turnuvası C Grubu ilk maçında yarın İzlanda ile karşılaşacak. Ay-yıldızlılar müsabaka öncesi son antrenmanını Sinan Erdem ile tamamladı. Spor salonunda icra edilmiştir. Antrenmanın ardından NBA gruplarından Utah Jazz’da forma giyen milli basketbolcu Ömer Faruk Yurtseven basına açıklamalarda bulundu.

Hazırlık döneminde oynadıkları maçların grubun kondisyonu açısından çok etkili olduğunu vurgulayan Ömer Faruk, “Arka arkaya oynadığımız için bence bütün maçlar çok yardımcı oldu. Çünkü 12 maçın 13’ünü oynayacağız. ama asıl gerilim anının değerli olduğu maçlar olduğu için bambaşka bir maç olduğunu düşünüyorum” Özellikle hazırlık maçında ne kadar iyi olmaya çalışsanız da takım olarak konsantrasyonumuzun çok da önemi yoktu. maçlar. Bence çok farklı bir atmosfer bizi bekliyor çünkü bunun farkındayız. Amacımız bunu göstermek için en iyi gruplardan biri olmak ama maç maç devam edeceğiz.” “Şu anda tek odak noktamız İzlanda maçı olacak. Maça devam etmenin sağlıklı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Alperen Şengün’ün takıma geç gelmesinin olumsuz bir durum yaratmadığını ifade eden 25 yaşındaki milli basketbolcu, “Şu ana kadar çok yeterli bir uyum yakaladık. İtalya ve Yeşil Burun Adaları’nın olağan maçlarını kaçırdı. Olsa bile uygun olurdu ama oynadığımız iki Polonya maçı çok yardımcı oldu.Dediğim gibi özellikle gergin anlar bağımızı yepyeni bir boyuta taşıyor.Bu değerli anlar sahadaki dostluğu ve anlaşmayı ilerletiyor.Bu yüzden Bu maçlar o yönde çok daha etkili olacak” dedi. – İSTANBUL

haber-sinanpasa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu